Zuzana Antares | Česká tarotová škola

Crowley tarotDalší karta


Netečnost

Osm Pohárů  Základní význam:
  Pasivita, nechuť do jakékoliv činnosti jako reakce na nesplněná přání. Neochota přijmout věci takové, jaké jsou. Deprese. Neschopnost přijmout fakt, že iluze byly jen iluzemi.

  V práci a hmotných cílech:
  Pracovní problémy, neschopnost zorientovat se v zadaném úkolu. Je-li dost energie, půjde o zmatené a nekoncepční jednání, je-li energie málo, je to známka problémů psychických, s nimiž bude třeba zabojovat. Potom se situace zlepší.

  Ve vztazích:
  Období prázdnoty. Někdo urazil vaše ego a teď nejste schopni se s tím srovnat. Teď už ani nehledáte příčinu v druhé osobě, jen se litujete. V manželství i přátelství se v tomto stavu nedá nic dělat. Je potřeba počkat, až to přejde. Je nutno dodat, že podobné stavy netrvají dlouho.
  V rodině jde o upozornění na nedobrou situaci, vyvolanou působením některého člena. I zde je nutno počkat, až se situace sama vzpamatuje a do té doby nic neřešit.

  Ve vnitřním světě a v osobním vývoji:
  Období vnitřní prázdnoty, kdy v sobě hledáte nějaký záchytný bod. Je třeba si uvědomit, že problémy vznikly tím, že lžete sami sobě - jediným řešením proto je uvědomit si, kde byla spáchána chyba.

Hypochondrie, zveličování zdravotních potíží ve snaze zajistit si pozornost. Únik před problémem namísto jeho řešení. V duchovní situaci má karta i pozitivní význam – očišťuje.


Roman (c)2000