Zuzana Antares | Česká tarotová škola

Crowley tarotDalší karta


Zkáza

Desítka Mečů  Základní význam:
  Ztráta veškerých jistot, zničení nebo pokažení toho, co mělo být velmi důležitým východiskem. A to vše se stalo vlastně omylem.

  V práci a hmotných cílech:
  Dlouhotrvající urputné problémy v práci bez perspektivy na jejich urovnání. Výpověď ze zaměstnání, která může být prvním krokem k vlastní obnově. Nezdar, velká finanční ztráta. Krach firmy, který přinese i osvobození. Důsledky předchozích špatných investic nebo špatného hospodaření.

  Ve vztazích:
  Vyústění rodinných, manželských, ale i mileneckých problémů, ne zcela přijatelné pro tazatele. Stav po rodinných problémech. Konec jednoho ale umožňuje počátek nového.
  V ostatních vztazích přináší konec přátelství, ztrátu blízké osoby, nečekané ukončení vztahů, které byly ryze užitkové a další významy naznačující, že tazatel změní okruh osob, s nimiž se stýká.

  Ve vnitřním světě a v osobním vývoji:
  Ego které zaslouženě dostalo na frak. Karta bude prociťovaná a prožívaná jako velice nepříjemná, je ale velice užitečná. Člověk zašel příliš daleko a nebyla to dobrá cesta. Teď se to dozvěděl - a musí se velký kus vrátit a začít vše znova. Energie je dost, není možné se vymlouvat.
  Nemocným přináší krizi. Je-li tato krize překonána, přinese uzdravení. Jelikož má karta dostatek energie, není v ní ani zdraví ani smrt - neboť o nich si nemocný rozhoduje sám.
Roman (c)2000